تبلیغات
به وبلاگ روستای پراچان قزوین خوش آمدید
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

پراچان ماسوله الموت قزوین

محل جغرافیائی

پراچان یکی از شمالی ترین روستاهای استان قزوین از توابع رودبار شهرستان می باشد .

این روستا  ازغرب با روستای لطر و از شرق با روستای سنبل آباد و از جنوب با روستای یوج و از شمال به روستاهای اشکورات از توابع استان گیلان محدود میشود .

جاده هایی که شما را به این روستای سرسبز و بکر میرساند  دو جاده هستند :

1- قزوین . جاده معروف به باراجین که پس از رسیدن به رازمیان پس از گذشتن از منصور باغ به سه راهی دورچاک میرسید ،پس از گذشتن از درچاک به روستای یوج و بعد از آن روستای زیبای پراچان نمایان میشود (مسافت از قزوین تا پراچان 77 کیلومتر)

*از روستای درچاک به بعد جاده خاکی و کوهستانی میباشد(حدودا 8 کیلومتر)

2- قزوین . میدان مینودر جاده الموت ، پس از رسیدن به رجائی دشت از سمت چپ به طرف رازمیان ،سه راهی حسن آباد بعد از گذشتن از حسن آباد ،امین آباد،شترک و یوج به مراتع و باغات زیبای پراچان می رسید. (مسافت از قزوین تا پراچان 82 کیلومتر )

* از روستای شترک به بعد جاده خاکی و کوهستانی میباشد (حدودا12 کیلومتر)

**

سه شنبه 9 فروردین 1390

تاریخ ارسال: